BIBLIOTEKA ĮGYVENDINO LAIMĖTĄ PROJEKTĄ ,,SKAITYK IR VEIK“

Meškuičių viešoji biblioteka Įgyvendino 2019 m. laimėtą projektą ,,Skaityk ir veik“, finansuojamą iš Lietuvos Kultūros Tarybos fondo. Projektas sudarė galimybę skatinti, populiarinti skaitymą vaikams ne tik tiesiogiai, bet ir derinant kartu su informacinėmis technologijomis, per įvairias kūrybines veiklas. Lietuvos iliuzionistų klubo garbės narys, magijos knygų autorius Jonas Ziemelis, bibliotekoje skaitytojus kvietė pakeliauti iliuzijos meno labirintais, pamėginti atlikti vieną ar kitą triuką. Vaikų rašytoja Lina Žutautė pristatė savo autorinę knygą ,,Kniūkius, arba dingusių kojinių paslaptis“, papasakojo, kaip gimsta tekstai, kas jiems padiktuoja temą ar pavadinimą, vedė diskusiją apie knygų skaitymo naudą ne tik jaunam, bet ir pagyvenusiam žmogui.

Susitikime su rašytoja Igne Zarambaite skaitytos ištraukos iš knygos ,,Elzė ir senojo dvaro paslaptis“, aptarti knygos personažai. Kiekvienas vaikas savo rankomis susikūrė po mielą draugą – Kaukutį iš vilnos, tuo pačiu gilino žinias ir supratimą apie lietuvių mitologines būtybes: raganius, laumes, kaukus… Įvairių užsiėmimų metu mažieji bibliotekos lankytojai buvo kviečiami į susitikimus ir su įvairiais miestelio žmonėmis – knygų kūrinių ištraukas vaikams skaitė seniūnė Jolanta Baškienė, klebonas Vytautas Ripinskis, kultūros centro direktorė Loreta Morkūnienė, bendruomenės pirmininkė Renata Domarkienė… Vyko įvairios edukacijos – knygų skirtukų, Kalėdinių burbulų, papuošalų, lankstinių iš popieriaus, dirbinių iš modelino kūrimas, juostelių pynimas ir t.t.

Gitanai Miežienei – nuostabių idėjų ir edukacijų vykdytojai – ypač dėkingi už pravestas veiklas. Projekto metu įsigytos IT ir audiovizualinės bei edukacinės priemones panaudotos vaikų skaitymo lavinimui, žingeidumui, smalsumui ugdyti. Į skaitymo skatinimo ir refleksijos veiklas įsitraukė gimnazijos, lopšelio-darželio, Dienos centro vaikai.

Ačiū už pagalbą, supratimą, paramą vykdant projektą! Gerų ir prasmingų darbų 2020-aisiais metais!

Bibliotekininkė Vilma Briedienė