„Dainų ir šokių pynė Lietuvai“ Meškuičiuose

Vasario 14 – ąją Meškuičių kultūros namai sukvietė meškuitiečius bei miestelio svečius į tradicinį renginį „Dainų ir šokių pynė Lietuvai“. Nuskambėjus Tautiškai giesmei susirinkusius pasveikino Meškuičių miestelio seniūnė Jolanta Baškienė, Šiaulių rajono Tarybos narys Algis Mačiulis. LR Seimo narys Arūnas Gumuliauskas renginio metu apdovanojo dvi jaunas meškuitiečių šeimas – Indrę ir Donatą Abromavičius bei Robertą ir Mantą Andrulius. Šie jauni žmonės sukūrė šeimas, kuria verslą Meškuičių miestelyje ir sukuria naujas darbo vietas. LR seimo narys Liudas Jonaitis apdovanojo tautodailininkę meškuitietę Zitą Lukytę, kuri garsina ne tik Meškuičius, bet ir visą kraštą.

Koncerte dainavo Meškuičių lopšelio –darželio etnografinis ans. „Pliauškutis“ (vad. A. Šetikienė), šoko grupė „Smalsučiai“ (vad. S. Valčikienė). Gimnaziją koncerte atstovavo 1 – 3 klasių vokalinis ans. (vad. K. Daukšaitė) ir 3 – 5 klasių šokių kolektyvas (vad. S. Valčikienė). Šventėje dainavo ir jausis būrys iš kultūros namų – Adrijos Dargužaitės ir Emilijos Dovidaitytės vokalinis duetas, jaunimo mišrus vokalinis ans. „Eldorado“, neįgaliųjų moterų vokalinis ans. „Viltis“ ir moterų vokalinis ans. „Smiltelė“(vad. R. Zelbienė). Taip pat jungtinis Kužių „Ringuvos“ ir Meškuičių „Voverkėlio“ folkloro ansamblis (vad. K. Lučinskaitė). Šoko jaunimo šokių grupė „Aqua“ ir moterų šokių kolektyvas „Aksomas“ (vad. L.Morkūnienė).Smagius, trankius latvių liaudies šokius meškuitiečiams dovanojo Latvijos Respublikos, Rygos rajono Garkalnės menų mokyklos liaudiškų šokių kolektyvas „Saulės vaikai“ (vad. D. Grinberga ir I. Rasmanė). Koncertą vainikavo romansų atlikėjų grupė „Ašalia“ iš Joniškio kultūros centro (vad. R. Kipšaitė – Balčiūnienė ). Renginį vedė gimnazijos mokinės Adrija Dargužaitė ir emilija Dovidaitytė, kurias parengė meno vadovė Rasa Zelbienė. Sceną šventiniam koncertui apipavidalino Meškuičių gimnazijos dailės mokytoja Ieva Galkauskaitė – Tenienė.

Pasibaigus koncertus Meškuičių filialo renginių organizatorė pakvietė taip pat gausiai susirinkti į Kovo 11 – osios, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30 – mečio renginius, vyksiančius už ne pilno mėnesio Meškuičiuose.

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Meškuičių filialo informacija
Nuotraukos Mato Gulbino