Didžioji vasaros šventė Meškuičiuose 2019

Besibūriuojantys, beišskrendantys gandrai skelbia, kad vasara jau pabaigon. Tokias palydėtuves kasmet tradiciškai pamini ir Meškuičių miestelio žmonės ir atvykę svečiai.
Penktadienio vakarą, minint Baltijos kelio 30-metį Meškuičių miestelyje prie Laisvės angelo paminklo buvo atidengta bronzinė 100- mečio lentelė, sukviestos Meškuičių seniūnijos šeimos ambasadorės. Pristatyta ir palaiminta nauja , Domarkų šeima. Skambant Baltijos kelio himnui visi vieningai susikibome rankomis. Meškuičių filialo neįgaliųjų vok. ansamblis ,,Viltis“ dainomis papuošė šventę. Meškuičių parapijos klebonas pakvietė į Šv. Stanislovo bažnyčią, kurioje vykoklasikinės ir sakralinės muzikos koncertų ciklo „Muzikinės bažnyčių naktys Šiaulių rajone“ muzikinė programa ,,Vasaros nakties barkarolė“ , kurią atliko Panevėžio instrumentinis trio ir solistė Laima Česlauskaitė.
Šeštadienio šventė tradiciškai prasidėjo krepšinio ir tinklinio varžybomis. Tinklinį laimėjo komanda ,,9X9X9“ iš Kuršėnų, krepšinio -,,Statyba“ iš Meškuičių. Step aerobikos ir zumbos ritmais galėjo mėgautis patys ištvermingiausi dalyviai. Vaikų žaidimų erdvė kvietė vaikus batuto, alpinizmo sienelės bei šaudyklės pramogoms. Meškuičių filiale vyko ,,Valerijono“ vaistinės edukacija, po kurios visus ,,Jonynė“ vaišino ,,šiupinine“. Vakarop ,,Senų ratų“ klubas važiavo miestelio gatvėmis kviesdamas dar likusius namie į vakarinį koncertą. Mašinų paradą puošė raitelių pora. Vakaro šventės atidarymas prasidėjo meškuitiškių ir svečių iškilminga šventine eisena, skirta akcijai „Atkurtos Lietuvos šimtmečio trispalvės salvės“.Šimto metrų vėliava iškilmingai atnešta į miestelio parką, kuriame skanduojant šūkius ji plazdėjo ne tik ore, bet ir kiekvieno širdyje. Atidarymą pradėjo Meškuičių filialo šokių kolektyvai ,,Aksomas“ ir ,,Aqua“. Šventėje dalyvavo LR seimo narys, profesorius A. Gumuliauskas, mero padėjėja R. Žadeikytė, Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narys A. Mačiulis. Gerb. A. Gumuliauskas įteikė padėkas ir atminimo dovanas už Meškuičių seniūnijos globą, rūpestį bei pagalbą Irminai Galkauskienei, Steponui Višnarauskui, RasaiDovidaitienei bei jos dukrai Emilijai. Meškuičių seniūnė J. Baškienė ir bendruomenės valdybos narė V. Remeikienė padėkojo visiems už pagalbą, rėmimą, partnerystę. Miestelio parke įvairiomis spalvomis pasipuošę vakarojo gatvių, draugų, organizacijų kiemeliai. Juos sveikino Meškuičių bendruomenė ir dovanojo siuvinėtus lininius rankšluosčius ir žvakes su Meškuičių bendruomenės logotipu. Vakaro koncertas atiduotas į grupių bei atlikėjų rankas. Koncertą papuošė šventinis fejerverkas.
Sekmadienį, po šventinių mišių, kultūros namuose vyko VI– asis Ilgakasių šventė –konkursas ,,Ilgo plauko istorija“. Konkurse dalyvavo 49 ilgakasės ne tik iš Meškuičių, bet ir kitų miestų. Šiemet apdovanotos ir šukuosenos. Gausiausia buvo 6-9 metų amžiaus grupė. Jos nugalėtoja I. Rūkaitė iš Šiaulių(116cm), 10-13 grupėje A. Stonytė iš Šiaulių (125cm), 14-17 grupėje E. Andrijauskaitė iš Meškuičių (91cm), iki 5 m grupėje R. Žirlytė Šiauliai(83cm), nuo 18 m J. Narkienė Šiauliai (116cm). Šventę papuošė dainorėlė Adelė Kablytė iš Šeduvos bei Goda Šikšnytė iš Radviliškio. Šios grožio šventės rėmėjai Mažoji bendrija ,,Grožio bitės“. ,,Ievos studija“, ,,Valerijono“ vaistinė, ,,Greito maisto užkandinė“ bei daugelis kitų , kuriems aktuali ši šventė. Šiemet tradicinė meškuitiečių vasaros šventė suorganizuota prisidedant laimėtu projektu ,,Kraštieti, sugrįžk į tradicinę vasaros šventę“, kuris buvo pateiktas NMA prie Žemės ūkio ministerijos. Projekto vertė – 3 875,00 Eur. Projektas NMA kompensuojamas 95 proc. Meškuičių bendruomenė 5 proc. (193,75 Eur.) prisidėjo savo lėšomis‘. Vietos projekto tikslas – kultūros ir tradicijų savitumo išsaugojimas, surengiant tradicinę vasaros pabaigos sporto ir meno šventę. Projekto lėšos panaudotos šioms veikoms: lininių rankšluosčių įsigijimui, batuto nuomai, maitinimo paslaugai, koncertinei programai.
Dėkingi kiekvienam padėjusiam šioje šventėje. Maži darbai kartais nepastebimi, o jie tokie reikšmingi. Ačiū
Meškuičių bendruomenės ir filialo informacija

Projekto ,,Kraštieti, sugrįžk į tradicinę vasaros šventę“ finansavimo šaltiniai: EŽŪFKP, Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos,
VO ,,Meškuičių bendruomenė“ lėšos