Išvyka į Kauną

Visą vasario mėnesį penktokai, konsultuojami mokytojų R. Serpauskienės, D. Šimulionienės, R. Mazaliauskaitės, rinko medžiagą apie senuosius namų apyvokos daiktus, kalbino artimuosius apie linų auginimą, lankėsi Meškuičių gimnazijos Etnografiniame muziejuje, pamatė linų apdorojimo įrankius, domėjosi eksponatais, fotografavo namų apyvokos daiktus. 5 klasės mokiniai ruošė pristatymą „Sunkus lino kelias“, šoko pagal dainą „Aš pasėjau linelius“.

Kovo 3-ią dieną 5 ir 7 klasių mokiniai kartu su mokytojomis R. Mazaliauskaite ir E. Juškevičiūte vyko į Kauną. 5 klasės mokiniai dalyvavo respublikiniame kūrybinio etnografinės kraštotyros vaikų ir mokinių konkurse „Jei prakalbėtų, daug pasakytų…“, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai atminti, kuriame ir pristatė parengtą pasirodymą.

Kol penktokai Kauno etninės kultūros centre pasakojo apie lino kelią, kiti išvykos dalyviai vaikščiojo po Kauno senamiestį. Lankydamiesi Kauno pilyje apžiūrėjo vieną iš seniausių Lietuvos mūrinių pilių, sužinojo, jog mieste yra 21 bažnyčia, aplankė Kauno rotušę, Katedrą, Aleksoto apžvalgos aikštelę, Maironio palaidojimo vietą, paminklą, skirtą Motiejui Valančiui ir Rimanto Kalantos susideginimo vietą. Pasak septintokės Adrijos, visiems įsiminė Kauno rotušė. Ekskursijos pabaigoje ir penktokai, ir septintokai lankėsi Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje, stebėjo įvairiausių rūšių gyvūnų kolekciją, sužinojo, kurios rūšys yra arti išnykimo ribos, kurios įrašytos į Raudonąją knygą.

Mokinių teigimu, ekskursija buvo smagi, pilna įspūdžių.
Lietuvių kalbos mokytoja Rasa Mazaliauskaitė