KETURIOLIKTO SUSITIKIMO VARŽYBOS

Saulėtą ir šiltą rugsėjo šeštadienį į Meškuičių gimnazijos sporto aikštyną rinkosi buvę ir dabartiniai mokyklos lengvaatlečiai. Čia vyko tradicinis, kasmetinis, jau keturioliktą kartą organizuojamas renginys. Sportą mylintys skubėjo į susitikimą su mokykloje pamėgtomis lengvosios atletikos rungtimis, į susitikimą su mokykla, šiemet švenčiančia 110 metų sukaktį, į susitikimą su draugais, kartu gynusiais ir dabar ginančiais Meškuičių gimnazijos bei Šiaulių rajono sportinę garbę. Beje, jaunimas susirinko ne tik susitikti, bet ir parungtyniauti, įvertinti dabartinių gimnazijos sportininkų rezultatus ir palyginti su pasiektais prieš 10 ar 20 metų.

Tarp dalyvių buvo smagu matyti buvusius Meškuičių mokyklos lengvaatlečius, pelniusius ne vieną apdovanojimą Lietuvos jaunučių, jaunių, jaunimo pirmenybėse bei gynusius šalies garbę tarptautinėse varžybose. Tai Indrė Banytė-Katauskienė, Evaldas Alejūnas, Paulius Urmonas bei kiti mokyklos auklėtiniai, kurie savo pasiekimais kūrė mokyklos sporto istoriją. Žinomų lengvaatlečių netrūko ir tarp dabartinių gimnazijos sportininkų. Tai Lietuvos varžybų prizininkai: Nerilė Dikšaitė, Neda Dovidaitytė, Linas Stasiūnas ir kiti, dar nespėję atskleisti savo sugebėjimų.

Nors užimtos vietos ir pasiekti rezultatai nebuvo pagrindinis šio renginio tikslas, bet dabartiniai Meškuičių gimnazijos lengvaatlečiai stengėsi įrodyti, kad jų atkaklus darbas treniruotėse suteikia jiems galimybę aplenkti savo pirmtakus. Ir jiems pavyko! Iš varžybų programoje buvusių 20 rungčių svečiams pavyko laimėti tik keturias rungtis, o kitur sėkmė lydėjo dabartinius gimnazistus.
Daugiausia dalyvių sutraukė rutulio stūmimo ir disko metimo rungtys, kuriose nugalėjo dabar Meškuičių vardą garsinanti Nerilė Dikšaitė ir buvęs mokinys Paulius Urmonas. Universaliausio lengvaatlečio vardo nusipelnė buvęs auklėtinis Ilja Jakimčiuk, dalyvavęs net 9 rungtyse.

Varžybų nugalėtojų ir prizininkų pagerbimo metu, kuris vyko prie vaišių stalo, prisiminta Meškuičių mokyklos sporto istorija, geriausieji sportininkai ir jų pasiekimai, pasidžiaugta, kad sportas gimnazijoje užima labai svarbią vietą.

Petras Vaitkus,
Meškuičių gimnazijos kūno kultūros mokytojas

>>> Galeriją rasite čia <<<