KONFERENCIJA „PAŽINKIME SAVO KRAŠTĄ“

Meškuičių gimnazijoje balandžio 26 d. vyko tarptautinė mokinių ir mokytojų integruota socialinių, gamtos ir tiksliųjų mokslų konferencija „Pažinkime savo kraštą“. Tradicija tapusi gamtamokslinė konferencija išskirtinė tuo, jog pranešimai rengiami anglų kalba.

Kiekvieną kartą čia dalyvauja ir užsieniečių. Šiemet gimnazijoje lankėsi ir brandžius pranešimus pristatė iš kaimyninės Latvijos Garkalnės mokyklos atvykę trys mokiniai, laimėję pirmąsias vietas savo mokykloje vykusiame tiriamųjų darbų konkurse.

Pasidžiaugėme svečių iš kaimyninio Radviliškio rajono pranešimais. Šeduvos gimnazijos mokiniai parengė „Kelionę po Daugyvenės kraštą“. Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokiniai, kasmet mus aplankantys, atvežė pranešimus „Orchidėjos šalia mūsų“, „Baa baa black sheep“, „Tytuvėnai – mūsų vasaros nuotykių kraštas“. Konferencijoje dalyvavo gausus būrys pranešėjų iš Šiaulių rajono mokyklų. Naisių mokykla nudžiugino stendiniu pranešimu „Praeities duris pravėrus“. Kužių gimnazija pristatė mokinių sukurtą filmą „Ką mena Rusteikų dvaro ąžuolas“, pranešimą „Šiaulių rajono Kužių seniūnijos bendruomenė“; Aukštelkės mokyklos mokiniai – „Mano kraštas – mano namai“. Daugiausia pranešimų pristatė Meškuičių gimnazistai: iš matematikos, chemijos, istorijos, archeologijos sričių.

Konferencijos dalyviai supažindinti su gimnazijoje vykdomu tarptautiniu Erasmus+ projektu, kurio pagrindinis produktas – kuriama gamtamokslinė mokomoji svetainė „Interaktyviu pagrindu įgyjamos žinios“.

Gimnazijos mokinių prezidentė Laura Baškytė visus konferencijos dalyvius supažindino su gimnazijos veikla ir pasiekimais. Užsienio svečiai palydėti į muziejus gretimame Naisių kaime ir į Kryžių kalną.

Konferencijos pranešimus išanalizuosime ir panaudosime kaip mokomąją medžiagą būsimų brandos darbų kūrimui.

Genovaitė LIEPINIA, gimnazijos chemijos mokytoja