2016 metų sausio 1 d. duomenimis  buvo 2078 gyventojų, deklaravusių savo gyvenamąją vietą Meškuičių seniūnijoje. 
Lietuvos Didžiosios kunigaikštijos laikais Meškuičių žemės priklausė Šiaulių ekonomijai. Tada čia būta didžiulių girių, kuriose laikėsi daugyvė žvėrių, jų tarpe ir lokių (meškų), nuo ko ir kilęs vietovės pavadinimas. Rašytiniuose šaltiniuose Meškuičiai minimi nuo XVII a., 1691 m. Meškuičiams suteiktos prekybinės privilegijos. XIX a. prie Tilžės-Rygos kelio buvo Meškuičių pašto stotis.
1834 m. Meškuičiuose įkurta parapija. 1897 m. kunigas K.Gaudiešius su parapijiečiais pastatė naują mūrinę šv.Stanislovo bažnyčią.
Miestelis smarkiai nukentėjo II pasaulinio karo metu, kadangi 1944 m. vyko aršūs mūšiai, kurių metu miestelis buvo sudegintas. Po karo Meškuičiai atsistatė, išsiplėtė, tapo kolūkio ir apylinkės centru.
Meškuičių seniūnijai priklauso 30 kaimų. Naisiai- viena didesnių gyvenviečių. Naisiuose įkurtas Baltų dievų muziejus ( apie 50 ąžuolinių skulptūrų), naujai pastatyta Baltų arena, kuri talpina renginių metu apie 20 000 žiūrovų. 2015 metais Naisiai paskelbti  Mažąja Lietuvos kultūros sostine, kasmet čia vyksta ,,Naisių vasara“ festivaliai. Čia yra gimęs poetas Zigmas Gaidamavičius-Gėlė, jo atminimui įkurtas literatūros muziejus.  Vietos žemdirbiai įsteigė Zigmo Gaidamavičiaus-Gėlės premiją, kuri kasmet įteikiama už geriausią poezijos debiutą.
Už 6 kilometrų nuo Meškuičių į pietvakarius yra Jurgaičių kaimas. Jo laukuose yra įdomi kalva, vadinama Kryžių kalnu. Tai dažniausiai lankoma turistų vieta.