STARTAVO VIRVĖS TRAUKIMO SEZONAS

Skambiomis pergalėmis garsėjantys Meškuičių gimnazijos virvės traukimo mėgėjai pradėjo naują varžybinį sezoną.

    Pirmose sezono varžybose – asmeniniame Meškuičių gimnazijos virvės traukimo čempionate salės stiliumi čempionų vardus iškovojo: Evelina Banytė ir Ugnius Pocius (lengvas svoris), Deimantė Vaitkutė ir Emilijus Alendatorius (vidutinis svoris), Gabrielė Maižiūtė ir Edas Klimas (sunkus svoris).

    Komandiniame gimnazijos čempionate pareiškė norą dalyvauti šešios komandos. Varžybų nuostatai suteikė galimybę kaip lygūs su lygiais varžytis visiems mokiniams nuo  5 klasės iki IV gimnazinės klasės. Su dideliu visų komandų pasiryžymu ir entuziazmu vykęs gimnazijos čempionatas po įtemtų ir emocingų kovų išaiškino ir geriausias ekipas, kurios stojo į kovą finalinėse dvikovose. Dėl trečios vietos 6-tos klasės rinktinė sugebėjo pateikti sensaciją ir nugalėti III gimnazinės klasės komandą. O Meškuičių gimnazijos čempionų vardus iškovojo IV gimnazinė klasė, palaužusi aštuntokų pasipriešinimą. Gimnazijos čempionų vardus iškovojo:E.Ladukaitė, K.Klimaitė, D.Vaitkutė, L.Stasiūnas, M.Strižigauskas, D.Staponkus, K.Švalkūnas.

    Paskutinę kovo mėnesio dieną geriausių gimnazijos virvės traukikų laukė labai rimtas išbandymas: Lietuvos uždarų patalpų čempionatas Jonavoje. Čia mūsų sportininkai kovojo dvejose kategorijose: moterų (540 kg) ir jaunimo (560 kg). Atlikus kontrolinį svėrimą Meškuičiuose, netikėtai paaiškėjo, kad mūsų jaunimo komanda viršija leistiną (560 kg) svorį net 9 kg. Buvo priimtas sprendimas, kad, svorį, žūt būt, teks sumažinti, nes priešingu atveju tektų varžytis mūsų septyniems sportininkams prieš aštuonis varžovus. Tad likus keletui kilometrų iki Jonavos, Meškuičių jaunimo komandos aštuntukas priėmė iššūkį: išlipo iš autobuso ir likusį kelią iki Jonavos sporto rūmų įveikė bėgimu. Varžybų vietoje, atlikus dar kai kurias procedūras, svėrimo teisėjai užfiksavo tinkamą komandos svorį – 559,8 kg.

     Pirmos į čempionato startą stojo mūsų  gimnazijos merginos, kurios varžėsi moterų kategorijoje. Lietuvos čempionių vardus čia iškovojo M.Riomerio universiteto riktinė, įveikusi visas varžovių komandas. Meškuičių gimnazijos ekipai, kovoje dėl bronzos medalių, jėgas teko išbandyti su Panevėžio rajono Velžio gimnazijos merginomis. Meškuitiškės laimėjo šią kovą ir pasidabino bronzos medaliais. Apdovanojimus iškovojo: Karolina Klimaitė, Ervina Ladukaitė, Deimantė Vaitkutė, Gabrielė Maižiūtė, Neda Dovidaitytė, Ernesta Pilkaitė, Airita Jagminaitė, Evelina Banytė.

    Jaunimo kategorijoje Meškuičių gimnazijos komanda taipogi kovojo dėl trečios vietos, bet fortūna šį kartą nusisuko nuo meškuitiškių, bet užimta ketvirta vieta suteikia galimybę tobulėti ir siekti geresnių rezultatų ateties kovose. O virvės traukimo sezonas dar tik įsibėgėja ir jau balandžio 15 d. laukia žūtbūtinis mūšis dėl Šiaulių r. mokyklų čempionų vardų. Taip pat numatomos kontrolinės varžybos su Joniškio r. Gasčiūnų ir Gataučių mokyklų rinktinėmis.

Meškuičių gimnazijos kūno kultūros mokytojas P.Vaitkus