SVARSČIŲ KILNOJIMO VARŽYBOS MEŠKUIČIUOSE

Sausio 25 d. Meškuičių gimnazijos sporto salėje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų tarpzoninės svarsčio kilnojimo varžybos. Varžybų atidarymui išsirikiavo pajėgiausios  Tauragės, Kelmės, Šilalės, Joniškio ir Šiaulių rajonų mokyklų komandos. Dalyvius, teisėjus ir žiūrovus pasveikino Šiaulių rajono mero pavaduotojas Algis Mačiulis ir Lietuvos svarsčio kilnojimo federacijos teisėjų kolegijos pirmininkas Antanas Gricius.

Prie penkių pakylų merginos varžėsi dvejose svorio kategorijose, o vaikinai – aštuoniose. Vaikinai atliko du veiksmus: svarsčio stūmimą ir rovimą, o merginos – tik svarsčio rovimą. Atkakli ir įtemta kova virė ne tik asmeninėje įskaitoje, bet ir komandinėje, nes tik dvi geriausiai pasirodžiusios komandos iškovojo teisę dalyvauti  Lietuvos mokyklų žaidynių finalinėse varžybose.

Geriausiai šioms varžyboms pasirengę buvo Šilalės rajono Kvėdarnos K. Jauniaus gimnazijos svarsčio kilnotojai, kurie pelnė net šešias pirmąsias vietas atskirose svorio kategorijose ir surinkę 114 taškų pelnytai iškovojo pirmąją vietą. Dėl antrosios vietos atkakliai varžėsi Kelmės rajono Šaukėnų V. Putvio Putvinskio gimnazijos ir varžybų šeimininkai Meškuičių gimnazijos sportininkai. Šį kartą stipresni buvo svečiai iš Šaukėnų. Meškuitiškių gretose nugalėtojos vardą svorio kategorijoje iki 63 kg iškovojo Evelina Banytė. Antrąsias vietas pelnė Karolina Klimaitė (kategorija +63 kg) ir Edas Klimas (kategorija +85 kg). Ant nugalėtojų pakylos trečiojo laiptelio kopė Meškuičių gimnazijos mokiniai Airita Jagminaitė (kategorija 63kg), Nerilė Dikšaitė (kategorija +63 kg), Klaudijus Jonutis (kategorija 58 kg), Ričardas Milius (kategorija 85 kg)

Varžybų metu žiūrovų gretose buvo malonu išvysti ir visą eilę buvusių Meškuičių gimnazijos mokinių, kurie atvyko palaikyti savo jaunesniųjų draugų, kolegų, buvusių varžovų.