Tautinių žirgai

2023-ieji metai Lietuvos Respublikos Seimas paskelbti kaip Žirgo metai, o Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija skatina šiuos metus paminėti susipažįstant su žirgais, dalyvaujant edukacijose. Todėl gegužės – birželio mėnesiais Asociacija “Tautinių žirgai” vykdė Šiaulių rajono Jaunimo iniciatyvų projektą „Lauko edukacinės erdvės įkūrimas žirgyne bei edukacinė programa „Prisiliesk prie žirgo”. Projekte dalyvavo Meškuičių gimnazija 7-10 klasių mokiniai.

Šio projekto tikslas buvo – įkurti lauko edukacijų erdvę žirgyne, atitraukti jaunuolius nuo medijų ir skatinti juos kuo daugiau kokybiško laiko leisti gamtoje, ugdyti bendradarbiavimo ir bendravimo, komandinio darbo, atsakomybės, nevartotojiško požiūrio į gyvūnus ir mus supančią aplinką kompetencijas.

Pirmojo projekto etapo metu jaunuoliai patys, naudojant medinius padėklus, sumeistravo suolus ir stalus, įrengė lauko edukacijų erdvę.

Vėliau Meškuičių gimnazijos mokiniai atvyko į žirgyną, kur juos pasitiko ne tik edukacinis užsiėmimas apie žirgus, kurio metu sužinojo kaip žirgus prižiūrėti, mokėsi juos šukuoti, vedžioti, bet ir projekto partneriai Šiaulių pasienio užkardos pareigūnai, kurie papasakojo apie pasieniečio darbo ypatumus, o kinologas ir jo partneris šuo Noksas parodė kaip dirba gerai dresuotas šuo.

Paskutinė projekto veikla meninė – jaunuoliai sužinojo apie žirgo kanopų svarbą bei dekoravo žirgų pasagas.

Projektas finansuotas Šiaulių rajono savivaldybė lėšomis.

Asociacija “Tautinių  žirgai” nuoširdžiai dekoja partneriams Šiaulių pasienio užkardos pareigūnams Loretai ir Andriui, kurie mielai sutiko atvykti pas mus ir parodyti savo pasirodymą. Taip pat Meškuičių gimnazijos Direktoriui Algirdas Kontrimas , mokytojams ir šauniems mokiniams, kurie sutiko dalyvauti  šiame projekte.

Šio projekto rėmėjai buvo įmonė Kavera (Ėdesys) kurie prisidėjo prie projekto paremdami žirgų priežiūros priemonėmis.

Belago didelis ačiū Šiaulių rajono savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorė Simonai Dambrauskienei, už visas pastabas ir patarimus!